Pro základní funkčnost a zpříjemnění používání webu využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

       

Jak hledat
Jak vyhledávat ve SCIFÍKOVĚ knižní nabídce?

1) DLE KATEGORIÍ

Nabídka obsahuje více než 2.500 knih. Pro snazší orientaci je rozdělena do kategorií, a to na antologie (povídkové sbírky), podle autorů a sérií, na knihy v angličtině či němčině, na komiksy a literaturu faktu.

Příklad: Zajímají-li vás knihy od Isaaca Asimova, rozkliknete si kategorii SCIFI autoři, podkategorii A a záložku Asimov, Isaac.

2) PŘÍMÉ VYHLEDÁVÁNÍ

Do vyhledávacího okénka na titulní straně vypíšete jméno (nebo část jména) hledaného autora, případně název (nebo část názvu) hledané knihy. Potvrzením výběru si zobrazíte všechny knihy, které obsahují hledaný řetězec.

Příklad: Zadáte-li si k vyhledání řetězec asimov, tak se vám ve výsledcích hledání zobrazí nejen knihy od tohoto autora (jako je tomu při hledání v kategoriích), ale navíc ještě povídkové sbírky (antologie), obsahující alespoň jednu jeho povídku, případně antologie, ve kterých je uveden jako editor.

TIP: Nenalezli jste co hledáte? Zeptejte se e-mailem...

Zobrazovací režimy

Ať už zvolíte k vyhledání proklikávání kategoriemi či přímé hledání, vždy se vám vyhledané knihy ukáží v tabulkovém zobrazení, které můžete přepnout na řádkové zobrazení.

Kteroukoliv zobrazenou položku (v kterémkoliv zobrazovacím režimu) je možno rozkliknout a zobrazit si detaily příslušné knihy, a to včetně stručného obsahu.