Pro základní funkčnost a zpříjemnění používání webu využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

       

Jak nakupovat
Jak objednávat vybrané knihy?

K objednávání vybraných knih používejte objednávkový formulář, který se vám zobrazí po naplnění nákupního košíku.

Kromě svých kontaktních údajů v něm uveďte, zdali si přejte zboží odebrat:

  • poštou na dobírku, a tímpádem platit dobírkou
  • poštou doporučenou zásilkou, a tímpádem platit převodem na účet nebo PayPalem
  • zásilkovnou, a tím pádem platit dobírkou, převodem na účet nebo PayPalem
  • osobně, a tímpádem platit v hotovosti

POZOR! Požadujete-li  k zásilce přiložit daňový doklad (paragon), uveďte to v objednávce do poznámky.

 

Dodání do tuzemska

V rámci České republiky jsou objednané knihy rozesílány doporučenými zásilkami České pošty nebo Zásilkovnou. Úhrada je možná dobírkou, převodem na bankovní účet (v CZK či EUR), případně platební bránou PayPal.

Osobní vyzvednutí je možné na výdejním místě v kamenném antikvariátu NIKA v Praze 5. Platba probíhá v hotovosti.

Dodání na Slovensko

Zasílání je možné i na Slovensko, a to prostřednictvím České pošty nebo Zásilkovny po platu předem, případně na dobírku. Plat předem lze uskutečnit bankovním převodem na EUR účet, případně prostřednictvím platební brány PayPal.

UPOZORNĚNÍ: Ceny knih i dopravného jsou přepočítávány z CZK na EUR aktuálním kurzem Fio banky.

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online.

Na serveru Scifik.cz jsou účtenky vystavovány u hotovostních plateb při osobním odběru objednaných knih. EET účtenky jsou vystavovány elektronicky a zasílány zákazníkům na e-mailovou adresu, kterou uvedli ve své objednávce, a to v okamžiku, kdy je zboží připraveno k vyzvednutí.

Dodání do ciziny

Při zasílání poštou do ciziny (mimo ČR a SR) je k ceně vybraných knih přičítáno individuální poštovné dle tarifu České pošty vůči zemi určení. Zákazníkovi je výše poštovného sdělena před odesláním zásilky.

Platba je možná bankovním převodem na EUR účet, připadně prostřednictvím platební brany PayPal. Zásilka je odesílána až po přijetí platby.

Je možná rezervace vybraných knih?

Ano, je možná. Vyberete-li si a objednáte knihy, které nechcete odebrat ihned, nýbrž někdy později, uveďte to v objednávce do poznámky.

Scifík potvrdí, že knihy máte odloženy, a ponechá je v rezervaci dokud se je nerozhodnete odebrat, anebo rezervaci zrušit.

TIP: Možnost rezervace je výhodná například v případě, že si vyberete třeba jen jednu knihu a nechce se Vám kvůli ní platit poštovné. Postupně můžete do rezervace přidávat další knihy a to až do doby, kdy dle Vašeho uvážení již se poštovné vyplatí.

Jak reklamovat?

Pokud s některou dodanou knihou nebudete z jakýchkoliv důvodů spokojeni, napište Scifíkovi e-mail , a to nejpozději do 14 dnů od obdržení knihy.